Ciepłownictwo

Home  >>  Ciepłownictwo

Ciepło Systemowe codziennie ogrzewa ponad 15 mln Polaków. To całkowicie bezpieczny produkt, zapewniający ciepło i ciepłą wodę, dostarczany do budynków przez systemy miejskie. Zapewnia ono konkurencyjne cenowo ogrzewanie w pracy i w domu, które nie wymagają praktycznie żadnego zaangażowanie ze strony użytkownika. Ciepło Systemowe to bezobsługowe, ekonomiczne ogrzewanie dostępne przez cały rok.

Ciepło systemowe jest zielonym, ekologicznym ciepłem – dzięki wysokim normom, związanym z produkcją i dostawą ciepła, ogrzewanie to jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

 

Definicja mocy zamówionej jest określona w przepisach. I tak ustawodawca określił:

zamówiona moc cieplna – ustalona przez odbiorcę największa moc cieplna, jaka w ciągu roku występuje w danym obiekcie dla warunków obliczeniowych, która powinna uwzględniać moc cieplną niezbędną dla:

  1. pokrycia strat ciepła w obiekcie, zapewniająca utrzymanie normatywnej temperatury i wymiany powietrza w pomieszczeniach znajdujących się w tym obiekcie,
  2. zapewnienia otrzymania normatywnej temperatury ciepłej wody w punktach czerpalnych, znajdujących się w tym obiekcie,
  3. zapewnienia prawidłowej pracy innych urządzeń lub instalacji, zgodnie z określonymi dla nich warunkami technicznymi i wymaganiami technicznymi.

Dla naszej strefy klimatycznej warunki obliczeniowe stanowi temperatura powietrza atmosferycznego –20 0C.

 

Sieć cieplna jest to zespół urządzeń technologicznych służących do transportu energii cieplnej od źródła ciepła czyli Zakładu Energetyki Cieplnej do odbiorców za pośrednictwem czynnika grzejnego ( nośnika ciepła czyli w naszym układzie- woda). Tak więc sieć cieplna łączy się z jednej strony z urządzeniami do centralnego regulowania w źródle ciepła, a z drugiej strony z węzłami cieplnymi odbiorców ciepła.

 

Węzeł cieplny to zespół urządzeń łączących sieć cieplną z instalacją wewnętrzną obiektu. Zwykle węzeł cieplny stanowi granicę administracyjną pomiędzy użytkownikiem sieci cieplnej ( Zakładem Energetyki Cieplnej) a użytkownikiem obiektu lub budynku zaopatrywanego w ciepło.

 

To oczywiste rozwiązanie na ciepło w mieście! Ciepło systemowe gwarantuje Ci komfort korzystania z ciepła i ciepłej wody przez cały rok. Ty i Twoja rodzina możecie czuć się bezpiecznie w domu, pracy czy szkole i nie martwić się o odpowiedni komfort cieplny. Jeżeli ważna jest dla Ciebie ekologia, to też możesz spać spokojnie – dzięki wysokim normom, związanym z produkcją i dostawą ciepła, ogrzewanie to jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Dzieje się tak również dlatego, że ciepło systemowe produkowane jest także w procesie kogeneracji.

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo
Z ciepłem systemowym Ty i Twoi bliscy jesteście bezpieczni. Dlaczego 86% Polaków podziela to zdanie? Ponieważ do budynku wpuszczana jest bezpieczna ciepła woda ogrzewająca kaloryfery, która nie zagraża zdrowiu ani życiu. Twoja rodzina może spać spokojnie, bo o bezpieczeństwo dba zespół profesjonalistów Dostawcy Ciepła Systemowego. Ty tylko odkręcasz kaloryfer, a resztę możesz zostawić specjalistom.

 

Wygoda

Wygoda
Korzystaj z komfortu, który daje ciepło systemowe. Nie musisz troszczyć się o przeglądy urządzeń, ani o zakup opału. Z ciepła systemowego na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody korzystasz zawsze, gdy masz na to ochotę. To takie wygodne.

 

Pewność

Pewność
74% deweloperów podczas podejmowania decyzji o sposobie ogrzewania budynku wybiera ciepło systemowe. Współpraca ze stabilną, sprawdzoną firmą przekłada się na zadowolenie i komfort mieszkańców. Przemyślana decyzja na początku budowy procentuje w dłuższym okresie czasu.

 

Oszczędność

Oszczędność
88% konsumentów uważa, że ciepło systemowe nie jest drogie. To prawda. Oprócz tego, że samodzielnie kontrolujesz temperaturę w mieszkaniu, dzięki czemu sam panujesz nad zużyciem ciepła – możesz skorzystać także z oszczędniejszej opcji. Upewnij się, że w budynku, w którym mieszkasz została zainstalowana automatyka pogodowa. To inteligentne rozwiązanie, które samo włączy dostawę ciepła w chłodne dni. Dla Ciebie to oszczędność pieniędzy i czasu. Dla środowiska to oszczędność zasobów ziemi.

 

Ekologia

Ekologia
62% konsumentów uważa, że ciepło systemowe przyczynia się do ochrony środowiska. Rzeczywiście tak jest. Ciepło systemowe powstaje w ekologicznym procesie kogeneracji. Oznacza to, że powstaje w elektrociepłowni, w tym samym procesie produkcyjnym, co energia elektryczna. Dzięki temu zmniejsza się ilość zużywanego paliwa. Ograniczona jest także emisja spalin. Co więcej dostawcy ciepła systemowego spełniają najwyższe standardy i normy środowiskowe związane z czystością powietrza. Korzystając z ciepła systemowego nie zatruwasz więc swojej okolicy.

 

więcej informacji znajdziesz na www.cieplosystemowe.pl

 

Skip to content